Site Loader

Rowerek stacjonarny to znakomity sposób na uzyskanie zgrabnej sylwetki oraz wysokiej wytrzymałości w domowym zaciszu. Na co zwrócić uwagę wybierając rower stacjonarnyaby dobrze nam służył i pozwolił osiągnąć sportowe cele? Poniżej kilka najważniejszy czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Podział rowerów stacjonarnych ze względu na sposób treningu

Na rynku dostępne są różnorodne modele rowerków stacjonarnych. Jeśli zależy nam na urządzeniu, które mechaniką działania będzie najbardziej zbliżone do klasycznego roweru to warto zdecydować się na klasyczny rower stacjonarny pionowy. Osoby, które borykają się z problemami z kręgosłupem, z całą pewnością docenią trening na rowerku stacjonarnym poziomym. Jeśli natomiast zależy nam na intensywnym treningu, który pozwoli nie tylko zbudować wysoką wytrzymałość, ale i spalić mnóstwo kalorii to warto zaopatrzyć się w rower stacjonarny spinningowy.

Podział rowerków pod względem sposobu hamowania

Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając rower stacjonarny, jest mechanizm wykorzystywany w rowerku do nadawania oporu. Do najtańszych i najprostszych rowerków należą rowery stacjonarne mechaniczne, gdzie opór wytwarzany jest za pomocą pasa zamocowanego na kole oporowym. Tego typu rowerki są niestety dość głośne. Jeśli mamy nieco więcej gotówki, a jednocześnie zależy nam na cichej pracy i w miarę precyzyjnym regulowaniu oporu lepszym rozwiązaniem będzie rowerek magnetyczny. Na najwyższej półce w kategorii rowerów stacjonarnych znajdziemy rowery elektromagnetyczne, są one jednak drogie i masywne, dlatego zazwyczaj na ich zakup decydują się siłownie.

Przydatne dodatki i akcesoria, na które warto zwrócić uwagę kupując rower stacjonarny

Poza wymienionymi wyżej podstawowymi parametrami, które mają największy wpływ na jakość treningu, kupując rower stacjonarny, warto również zwrócić uwagę na funkcjonalne dodatki i udogodnienia. Bardzo przydatnym rozwiązaniem w każdym rowerze stacjonarnym jest wbudowane komputer treningowy. Pokazuje nam on czas treningu, ilość przejechanych kilometrów czy spalonych kalorii. Pozwala to lepiej monitorować przebieg treningu. Bardzo ważną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, wybierając rower stacjonarny, jest możliwość regulowania położenia kierownicy oraz siodełka. Pozwoli to dopasować rower do potrzeb osoby ćwiczącej i sprawi, że trening będzie prowadzony w optymalnych i komfortowych warunkach. Przydatną rzeczą, podnoszącą bezpieczeństwo treningu, są pedały wyposażone w paski zabezpieczające przed ześlizgnięciem się stopy.

Post Author: Daniel